| WowMaster a întrebat:

Mama vrea sa ma duca la medicul endocrinolog pentru ca nu mi-a venit ciclul(am 15 ani).De fapt,mie mi-a venit,chiar cu mult timp in urma,prima oara cand mi-a venit i-am spus dar de atunci nu i-am mai spus, adica trebuie sa o anunt in fiecare luna cand imi vine? Eu ii tot zic ca nu vreau sa merg la medic, pentru ca stiu ca nu e nimic in neregula cu mine dar ea i-a spus si lui tata si acum si el sta cu gura pe mine sa merg.Mi-e rusine sa ii spun ca de fapt mi-a venit doar ca nu i-am spus ei...nu stiu ce sa fac, si daca ma duc la medic si afla de la el o sa fie si mai nasol...un sfat va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| SimoNARaluCA a răspuns:

E mama ta, cea mai buna prietena si confidenta.Trebuie sa ii spui asta pana la urma.O sa te inteleaga.Dar...cum de nu stie?! o.O Gen, cine cumpara tampoane?! laughing)

| Axys a răspuns:

buna megi cu mama ta intro camera si spune-i ca teu venit problemele lasa rusinea happy

| Axys a răspuns:

Fi tare si lasa rusinea cand te schimbi arata-i putin uita mama am probleme si gata ai lamurito daca e greu de lamurit
fi tare:0

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Adica ti-a venit cm si mama ta nu stie? sa fim seriosi, cat de incuiata poti fi sa nu-i spui mamei tale toocmai acest lucru? acum te banuie ca ai fi insarcinata, ai dat de dracu laughing)

| WowMaster explică (pentru SpitalulDeGlumeti):

I-am spus cand mi-a venit prima data dar de atunci nu i-am zis in fiecare luna.Nu,nu crede ca sunt insarcinata, poate nu stiai cu ce se ocupa un medic endocrinolog

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru WowMaster):

Te doare gura sa-i spui, "Mamooooooou! ce-ai cu mine breee? ca mi-a venit in fiecare luna dar nu stiam ca trebuie sa-ti dau raportul, si sa stii ca stau bine cu hormonii", mare smecherie?

| LorenaAnca a răspuns:

Buna!
Intr-o zi cand o vezi intr-o pasa buna, spune-i adevarul si gata. Daca ti-e rusine de mama ta, ce sa spunem de altcineva?
O zi buna!

| Snowfall a răspuns:

Spune-i adevarul, ca ti-a venit si ca ti-a fost rusine sa ii spui. Nu o sa aiba ce sa iti faca.

| Deeede a răspuns:

Spune-i adevarul! Nu are ce sa iti faca, daca nu te crede spune-i sa astepte si demonstreaza-i E mama ta pana la urma.:*