| Derkes a întrebat:

Mananc extrem de multe dulciuri, mai ales noaptea. Fac zilnic cate 70-80 de flotari si deja se vad rezultate vizibile. De la dulciuri m-am ingrasat doar in partea soldurilor, in rest parca sunt mai facut, zici ca am facut sala de 1 an. De ce nu ma ingras pe tot corpul ci doar la solduri? Mananc multe dulciuri, multi carbohidrati, sucuri acidulate in fiecare zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Spune mersy ca nu te ingrasi la burta unde e cel mai nociv

| Derkes explică (pentru RAY):

Si la burta m-am ingrasat, dar nu extrem de mult laughing. Iti dai seama ca nu am patratele la cate dulciuri mananc.

| RAY a răspuns (pentru Derkes):

Nu e sanatos man, si eu sunt dependent de ele, de 15 zile m-am lasat de ele,la inceput e greu apoi te lasi,e un drog care nu ofera nimic bun corpului decat otrava si grasime,dulciurile sunt bombe calorice man,consuma legume, fructe mai multe, mai multa carne peste, porc, pui, rar carne rosie de porc

| Cosmin86 a răspuns:

Daca in loc de prostia aia de antrenamente "zilnic flotari" ai face un antrenament adevarat, s-ar vedea cu totul altfel.

| sabin89 a răspuns:

Deci tu ţi-ai propus să lucrezi încet dar sigur la distrugerea propriei sănătăţi. Interesant. Auzisem de oameni care vor să le facă rău dusmanilor, dar lor înşişi? Never.

| Sn4k3 a răspuns:

Lasa dulciurile/sucurile (carbohidratii simpli) si apuca-te de sala ca flotarile alea sunt cam degeaba, nu stiu ce rezultate vezi tu. O sa vezi dupa cum te ''ingrasi'' pe tot corpul. Dieta buna (citeste cateva chestii despre nutritie) si un program bun de antrenament, de asta ai nevoie.