| Tonita a întrebat:

Marimea amigdalelor difera in funcţie de persoana? Nu ma refer la cele inflamate datorita amigdalitelor in general ma refer.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

La fel ca orice alta parte a corpului si amigdalele difera in marime in functie de constitutia persoanei. Ca doar un copil de 2 ani nu o sa aiba amigdale cat un om de 1.90 si 150 de kg.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba i pe doctori, ei trebuie sa stie ca doar nu au facut scoala degeaba sau?