| Girly97 a întrebat:

Medicul de familie mi-a dat Solpadeine de doua ori pe zi timp de 7 ani dar cand am citit pe Internet ca acesta contine codeina am inceput sa ma ingrijorez in legatura cu posibilitatea aparitiei dependentei. Nu vreau sa arat sau sa fiu un adolescent obisnuit, dependent de droguri mai ales ca ar fi imposibil sa renunt la medicament daca s-ar instala dependenta. Voi ati luat Solpadeine atatea zile? Pe prospect scrie sa nu luam mai mult de 3 zile. Eu una as alege sa ma doara capul si sa nu ma pot concetra toata ziua decat sa fiu dependenta de codeina si sa arat ca un adolescent obisnuit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti sigura de ce spui? Pe 7 ani? Nu exista asa ceva. Poate pentru 7 zile.

| Girly97 explică (pentru darrio2007):

Hopa, nu am observat greseala. Asa este, pentru o saptamana.

| darrio2007 a răspuns (pentru Girly97):

Se mai intampla.
Sanatate grabnica iti doresc!