| Bogdanmanolachi a întrebat:

Medicul meu oftalmolog mi-a zis ca operația pentru reducerea miopiei va fi posibila la 18 ani. As putea sa o fac la aceasta varsta? Am astigmatism miopic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca asa ti-a spus ca da, care mai e rostul intrebarii tale acum?

| aleee5262 a răspuns:

Operatia cu laser se face dupa 18 ani. Pe la 18-20 poti sa o faci. Si eu doresc sa o fac pe viitor si m-am documentat happy

| Bogdanmanolachi explică (pentru aleee5262):

Deci la 18 ani împliniți inseamna a e posibila dacă pacientul e de acord, nu?

| aleee5262 a răspuns (pentru Bogdanmanolachi):

Da. Operatia costa in jur de 4000 de lei iar pacientul o poate face doar dupa 18 ani

| Bogdanmanolachi explică (pentru aleee5262):

Adica se poate și la 18 ani și o luna, nu?