| stefancc44 a întrebat:

Memoplus sunt bune pentru invatat? Ma refer pentru BAC

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ngllllll a răspuns:

Da, ajuta. Sunt vitamine, pe care noi nu le mai avem in ceea ce mancam. Nucile ajuta mult creierul, au si forma de creier. Ca profesor de engleza, de cand am inceput scoala, mi-am fortat mintea la maxim. Am avut pofta de nuci. Corpul iti cere ce ai nevoie. Succes!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt bune ca te ajuta sa te concentrezi mai bine si sa inveti mai multe ore fara sa te simti obosit, in ceea ce priveste memoria n-as zice ca am vazut imbunatatiri.

| Frank51 a răspuns:

Multi spun ca ajuta. Dar nu stiu daca chiar ajuta, posibil sa fie efectul placebo.

| Donsavas a răspuns:

Piracetam ajuta si tonotil. Piracetam e ieftin, e un nootropic. Tonotil e un preparat din aminoacizi.

| RobertMoon a răspuns:

Da, și nu...nu e chiar wow, dar are niste substanțe care ajuta la memorie (ginko biloba, magneziu), totuși îți recomand lecitina, este mai eficientă decât Ginkgo biloba

| FruttiFresh300 a răspuns:

E placebo. Deci dacă crezi în el, da, te ajuta, dacă nu, nu.