| utilizatornouuuuu a întrebat:

Mereu simt miros de fum de tigara. Si simt asta si in gura. Nu am fumat niciodata si nimeni din casa nu a fumat, numai taicamiu care a plecat acum doi ani la ceruri. Urasc mirosul de fum dar am inceput sa ma acomodez. De atunci ma spal de 5 ori de zi pe dinti si nici o schimbare. Nu mananc prostii care au nicotina sau tutun(am auzit de niste dulciuri cu tutun). I-am spus mamei dar ea m-a ignorat. Intrebarea este cum scap de gustul si mirosul de tigara?

Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un psihiatru.

| Wehrmacht a răspuns:

Ai incercat sa ignori? Poate chiar l-ai simtit de cateva ori dintr-o sursa reala si ai ramas cu o obsesie.
Mie mi se intampla sa simt gust de tigari in gura dupa ce nu am mai fumat si ma gandesc sa aprind o tigara...

| pufulescu a răspuns:

Nu e nimic anormal, mirosul in casa a ramas imbibat in hainele din dulap, in saltelele de pe paturi, in perdele, covoare, in toate textilele de acolo. Va disparea cu timpul sau dupa varuit plus aerisit cu scuturat serios al saltelelor si covoarelor.