| AvalohAlyn a întrebat:

Merita sa mergi la psiholog? cam cat costa o sedinta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Depinde, pentru unele probleme (de ex. fobii sau obsesii) e bun psihologul, pentru altele e mai bun psihiatrul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cel putin 50 d elei daca ai depresie sau pur si simplu esti confuz cu ce vrei sa faci in viata un psiholog te va ajuta.

| artemidak a răspuns:

50-100 lei.
Depinde de psiholog.
Și de oraș.

| Danielachan a răspuns:

Mergi ca ai nevoie

| KorePandorica a răspuns:

Bună! Depinde de orașul din care ești, la mine în oraș ședința poate fi de la 40 lei. Se merită să mergi dacă vrei să îți rezolvi o supărare. Psihologul te ascultă și te ajută să înțelegi miezul problemei, dar doar tu poți să depășești problema respectivă. Eu zic să încerci 2-3 ședințe.