| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a amortit jumatatea buzei superioara si nara stanga de cateva zile. ce mi se intampla oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu mai stati pe ganduri, numai doctorul neurolog va poate da un diiagnostic. Sa fiti sanatoasa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi urgent la medic, nu te juca, sanatatea e cel mai de pret dar.

| metamorfoz a răspuns:

Ce ai!? Ai afectat nervul infraorbital clar, o ramura din nervul trigemen(ar fi putut sa fie chiar si toata aripa nazala pe partea aia + pleoapa inferioara). Du-te la un neurolog sa gasesi si cauza... si sa o trratezi! rolling eyes

| verona333 a răspuns:

Cred ca poate fi de la sistemul nervos sau de la tensiune intracraniana, trebuie sa consulti un neurolog ca sa te asiguri si nu astepta sa-ti treaca.Stiu lucrul acesta de la o prietena are atunci cind avea tensiune ii amortea jumatate de fata si o mina, dar poate fi si de la sistemul nervos.Sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru a lua trimitere către medicul neurolog, poate fi vorba de accident vascular cerebral.
O tomografie va releva acest lucru sau poate și mai mult de atât.
Nu mai sta pe gânduri, mergi și tratează-te!
Să ai grijă de tine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce varsta aveti? daca aveti peste 30 de ani poate fi o scleroza in placi sau anevrism sau sau, multe pot fi, oricum n-ar trebui sa fi-ti aici ci la urgenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o problema, nu stiu cat de grava este, pe partea stanga a fetei, sub forma unui dreptunghi mi-a amortit de la buza superioara si pana deasupra fruntii la inceperea paralui, umarul obrazului cu nas, pleoapa si frunte, sa fie de la un curent? sau de la tensiune ca sunt cardiaca...am facut un ceai de tei cu lamaie, am sa stau mai mult in pat si am dormit mai mult, pana luni oricum nu ma pot duce nicaieri, sa merg la medicul de familie