| alexalexandrusincerul a întrebat:

Mi a aparut in partea dreapta a buricului o umflatura, am.citit ca poate fi hernie ombilicala, este periculoasa? Am tot.citit ca trebuie operatie..dar.cine se pricepe, as dori mai in detaliu despre ce este vorba.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tudor123123 a răspuns:

Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament. (in caz ca nu ai vazut). Hernia apare cand ai ridicat ceva prea greu pentru corpul tau, asa ca daca ai ridicat ceva foarte greu ai hernie, daca nu, nu ai. Cel mai bine consulta un doctor nu pune intrebari de genul pe TPU pentru ca nici nu putem sa vedem cum arata, intelegi? O umflatura poate sa fie si ca te-a muscat un tantar, nu stiu cat de mare este si chestii de genul asa ca >>> doctor.

| alexalexandrusincerul explică (pentru Tudor123123):

Ok,dar banuiesc ca atunci cand este iesita.in afara este mai grav.nu? Bineinteles, ma voi duce la doctor.