| vivigreen a întrebat:

Mi-a aparut o pata verzuie -galbuie pe un san si nu stiu de la ce ar putea sa fie. Stiti cum sa o pot vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate te-ai lovit și nu ai simțit sau de la sutien.
Urmărește evoluția și dacă în 48-72 de ore apar complicații, mergi la medic.
Sănătate!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Să-ţi răspund şi la întrebare : cel mai probabil este o "vânătaie", probabil că te-ai lovit fără să-ţi dai seama.
Dacă este vânătaie, ea va trece de la sine ( cam într-o săptămână ).

Totuşi, dacă te va durea mai mult de 3 zile, atunci să mergi la un control la medicul de familie.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Poate fi o lovitură sau un vas de sânge care s-a spart, oricum ar fi dacă nu se ameliorează în 48 de ore vezi un medic.

Răspuns utilizator avertizat
| andruuca a răspuns:

Poate e doar o vanataie