| jojo_5790 a întrebat:

Mi-a aparut o umflatura ca un fel de ganglion la nivelul maxiarului.initial am crezut ca este amigdalita dar e situat mult mai sus si putin mai in fata chiar sub maxilar.nu cred ca este nici de la masea deoarece nu ma doare. oare ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MyObsession a răspuns:

În primul rând,amigdalita este o durere cumplită în gât.
În al doilea rând,sunt unele cazuri în care sunt tumori, dar tu nu ai aşa ceva.
Totuşi du-te la un dentist, cu măseaua e ceva chiar dacă nu te doarehappy
Dacă ai 20+ *ani* îţi creşte măseaua de minte.