| Alexandra_Cosmina_1996 a întrebat:

Mi-a aparut un cos din acela sub piele intre sprancene, l-am stors cand mi s-a parut ca i-a iesit acel cap alb iar pana la urma mi s-a facut un fel de bubita care a durat cam o saptamana pana ce s-a uscat si a cazut. Acum mi-a ramas semn, nu e chiar o cicatrice. E destul de vizibil crying Doamne, o sa-mi ramane semn pe viata? In cat timp o sa scap? Va rog spuneti-mi ce sa fac. E frustrant, nu am probleme cu acneea iar acel semn imi da batai de cap. Off crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mirunahuidhjs a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci... doar sa astepti. Si mie mi s-a intamplat, dar mi-a trecut foarte greu semnul... nu ai de ce sa fii jenata de acel semn, e ok, iti va trece cu timpul, il poti acoperii cu un corector ca sa nu se mai vada.

1 răspuns:
| MySelf94 a răspuns:

Nu o sa ramana pe viata, nu are cum, de obicei un semn de la o rana adanca de un mm, si suprafata de un cm trece cam in cateva luni, cred ca ce ai tu trece in maxim cateva saptamani. Dar e posibil sa dureze mult mai putin.