| Madalina_9657 a întrebat:

Mi-a aparut un herpes la buza, am stat mult la soare si probabil din cauza asta. Ce sa fac sa treaca mai repede? Cu ce sa dau pe el cu ce am prin casa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mariusdaniel112 a răspuns:

Usturoi. Mai bun decat orice crema. Tin sa te anut ca o sa fie cea mai mare usturime pe care ai avut-o vreodata dar trece pana a doua zi. Tai "catelul" de usturoi in 2 si freci zona inflamata, de cate ori suporti pe zi. A doua zi o sa fie uscat deja.