| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a batut vreo jumatate de ora videoproiectorul in ochi.
Nu chiar direct, doar cateva raze.
Imi simt ochii destul de obositi.
S-ar putea sa imi creasca dioptriile daca eu deja am miopie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu, nu are legatura.

| ancaval a răspuns:

Nu cresc dioptriile pentru atâta.

Încearcă să iei și niște suplimente pentru ochi "Myoops".

| Nume6 a răspuns:

Nu, dioptriile nu cresc asa rapid nici macar la un om care nu are miopie. E nevoie de multe dăţi și ore în care te-ai expus la orice sursă ca sa creasca.

| Dennis1993 a răspuns:

Nu cred ca are treaba