| Sahara1900 a întrebat:

Mi-a crescut o măsea sub alta măsea care se misca foarte putin, insa imi este ca daca o sa o scot, sa nu i se intample ceva celuilalt si sa mi se miște toti dintii, ce as putea face? As vrea sa imi pun aparat dentar si ma intreb daca e posibil si in timp ce ar creste măseaua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Maseaua trebuie scoasa. Altfel cealalta va creste stramb. Si ce treaba are o masea cu restul dintilor?

| Andreeush a răspuns:

Medicul stomatolog e în măsură să îți zică ce e mai bine în cazul tău.

| MariusAdrianCrisan a răspuns:

Salut, daca tot vrei aparat dentar mergi la dentist si te va ajuta si cu maseaua, nu?