| RoxiiIoana a întrebat:

Mi-a întârziat ciclul 12 zile.Sunt in al 2-lea an de menstruatie.Am 14 ani, nu am avut relatii intime.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ancaelena24 a răspuns:

Ciclul menstrual nu are intotdeauna un termen strict determinat, existand posibilitatea de a fi/si de cele mai multe ori chiar este neregulat. Esti la al doilea ciclu iar corpul tau este inca in faza de acomodare, deci si hormonii tai inca nu si-au echilibrat activitatea. Daca problema persista totusi cu peste 2 saptamani iti sugerezi sa te duci la un control medical. Toate cele bune!

11 răspunsuri:
| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Daca iti intarzie ciclul nu este neaparat din cauza relatiilor intime, poate aibo dereglare sau o infectie.

| smihai23 a răspuns:

Care este întrebarea?

| LPCTSTR a răspuns:

Şi care-i întrebarea?
Dacă ai chef să anunţi chestii, fă-o pe alte site-uri, pe TPU doar întrebi/ceri opinii.

| Dalmore a răspuns (pentru LPCTSTR):

Daca esti barbat si nu te duce capul sa extragi intrebarea dintr-un text de genul, nu mai raspunde, du-te la postari cu masini si,, cati cm ar trebui sa aiba un penis la 14 ani''.

| Dalmore a răspuns:

E normal sa ai intarzieri in primii 2 ani, cam atat ii ia menstruatiei sa se regleze, nu-ti face griji.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Dalmore):

Hmm, de ce asociezi masculii cu mașinile și convorbirile despre penis?
Plus că... mulții băieței pomeniți de tine în ghilimele cer opinia fetelor (nu pentru că au fantezii și vor să atingă o mărime satisfăcătoare pentru fetițe, nu, nu), nu a băieților (dacă o spui îm ordinea dată de tine, doar eu văd că dai puțin sensul de dorințe 'homo'?).

| Dalmore a răspuns (pentru LPCTSTR):

Aberezi. Te depaseste o intrebare despre femei, treci peste.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Dalmore):

Fiecare cu părerile, mentalitatea și caracterul său.

| Dalmore a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ar trebui sa asociez barbatii cu menstruatia? Din moment ce nu intelegi o postare atat de banala, care a mai fost pusa de nspe mii de ori pe site-ul asta? laughing

| Dalmore a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ce mentalitate si caracter, frate, e o intrebare despre menstruatie si dupa felul in care ai raspuns, e clar ca te depaseste subiectul, asa ca du-te si vorbeste despre ce stii pe la alte intrebari. E o copila de 14 ani in al doilea an de menstruatie, e normal sa nu inteleaga pe deplin cum functioneaza lucrurile, baga-ti arogantele astea in fund si dispari de aici.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Dalmore):

M-ai lovit fix în prăjitura din inima mea mică și sensibilă sad