| MirceaBade31 a întrebat:

Mi-a intrat ceva in ochi, ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
109 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă e pietricica sau praf clipește mult dacă e ceva ascuțiț mai bine vizitezi doctorul urgent.

| Catrice a răspuns:

Bagi capul in cada plina cu apa, stai cu ochii deschiși 5 minute, te mai misti pe acolo si speri ca iese.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Clatesti cu apa rece ochiul.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Sa fie spuma in apa din cada?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clateste bine, apoi clipeste de mai multe ori, daca nici asa nu merge du te maine la un oftalmolog.

| Sekim a răspuns:

Încerci să o scoți spalandu ți fata sau astepti până mâine. In timpul somnului oricum va ieși singura.

| Celcestietot a răspuns (pentru Sekim):

Nu iese intotdeauna in somn.

| Sn4k3 a răspuns:

Scoate-l (ochiul)

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Hmm nu ca după nu se mai vede cada.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Si da cu capul de fund? Este periculos?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai ce zic, sa fie apa limpede ca sa nu se lovească. Dacă bagă spuma devine periculos.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Mai periculos este ca daca intra cu capul in apa cu spuma, aluneca, ca nu exista forta de frecare.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Macar daca nu e spumă, vede fundu' si știe ce sa evite.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Dar nu te-ai gandit ca poate are cabina de dus.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Apai vezi tu...thinking

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Vad doar daca nu are spuma laughing

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Apai nu stiu tu, da' eu prefer spumantul cu aroma de ciocolată si căpșuni.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Spumantul de afine. Mai consumi sau faci risipa?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Oh citisem 'ma consumi' rolling on the floor
Nu, nu fac risipă ca e criza.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Hehe rolling on the floor. Chiar și așa, eu sunt nelimitat laughing.
Nici eu nu fac risipă în perioada asta, pandemia este grea.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Cați euroi coști așa nelimitat?

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Nici toti din lumea asta nu ar fi indeajuns pentru o asemenea estimare. Tu?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu ce?
Nu-s de vânzare daca asta te interesează.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Dar nu cred ca asta imi era intentia, stimata doamna. Apropo... poti sa obtii ceva doar cumparandu-l laughing?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Super-programul meu de citit intenții codificate online asta a descoperit.
Hmm cumpărând ce?
Poti obtine multe cumpărând chestii.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

La general vorbind cu achizitionatul. Daca o luam dupa aceasta logica, tu erai primul cumparator happy love struck.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Hopa e îndrăgostit.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Eu sau tu? laughing