| RedNightmare a întrebat:

Mi-a venit o comandă de pe AliExpress,nu sunt paranoic, dar totuși am decis să întreb, poate coronavirus să se transmită prin colete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, la temperaturi joase la cum sunt trimise pachetele prin avioane sau cu vaporul, virusul nu are rezistenta. Sunt destule articole pe internet cu pachetele venite din Asia si nu prezinta nici un pericol.

| JulyDreams a răspuns:

Dupa cate am gasit pe internet, nu se stie cat timp poate supravietui pe suprafete. Vezi ce zice doctorul asta in clip la minutul 5:37
https://www.youtube.com/watch?v=1OP7N30coek