| Aalleexaannddraa a întrebat:

Mi am cumparat de pe net o pereche de botine pana la glezna, din piele intoarsa si cand le incalt ma dor tare gleznele pentru ca ma apasa de la botine, ce as putea face? Imi plac foarte mult si nu le as returna. Oare se mai lasa pielea? Mentionez ca eu cred ca am platfus

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cuniska a răspuns:

Este un fel de spray spumant care-l aplici pe cizma si ti-o face mai moale si elastica

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să le dai cu cremă, numai așa poate se mai lasă.

| ealextpu a răspuns:

Stiu ca daca incaltamintea de piele se uda, se si largeste, deci poti incerca sa le uzi in zona gleznelor. De asemenea, exista o a doua optiune: sa iti cumperi un model care sa iti acopre gleznele sau sa fie putin mai decupat in jurul gleznelor. Uite aici diverse modele de unde poti sa iti alegi: http://www.la-papuc.ro/product/category/Incaltaminte-pentru-femei/Botine