| Annitu a întrebat:

Mi-am facut o gaura in ureche si cand am scos cercelu a curs sange, iar acum a facut coaja!crying

Ce as putea sa fac sa nu se astupe gaura?
multi mi-ati zis sa las cercelu... dar am apucat sa il >scot:"cum sa-l bag iar in ureche? decat sa rup coaja...:-ss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Daca vrei sa-l bagi inapoi...tot trebuie sa rupi coaja... si asta cat mai repede pana ce locul nu se vindeca si o sa te dublu doara daca o sa-ti mai faci alta!
rupe coaja...chiar daca doare... uda varful cercelului in spirt si baga-l! asa nu o sa se infecteze, si nu-ti face griji, gaura e deja facuta asa ca Don't Panic! nu o sa se intepeneasca worried
baftawinking si putin sange worried
xoxooo, mary peace sign

11 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Ungete cu neopreol.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Si eu mi-am facut 3 gauri in urechea dreapta, eu cand mi-am sos cercei nu mi-a curs sange dar nu are nimic daca ti-a curs, probail ca ti-a curs ca era uscat, bagati cercelu-l inapoi iar despre coaja decojesti-o si pune putina vata cu spirt in locul unde ai decojit.Succeswinking

| Annitu explică:

Am rupt-o!happye perfect acum! bag cu usurinta cercecul!happy

@maryana5, nu a curs sange deloc!happylove struck

multumesc mult pentru. sfaturi!happy

va pup si va iubesc!happykisslove struck

| Annitu explică:

Am rupt-o!happye perfect acum!bag cu usurinta cercecul!happy

@maryana5,nu a curs sange deloc!happylove struck

multumesc mult pt. sfaturi!happy

va pup si va iubesc!happykisslove struck

| maryana5 a răspuns:

@AnNa_FuN_sTeAuA : ma bucur happy asta inseamna ca era deja spre vindecare! bine ca ai pus intrebarea la timp whew!

| emy_5418 a răspuns:

Ooff. fata ea seama cu chestiile astea. eu tot mi-am umplut urekea cu 5 cercei big grin da drept k 2 ani mam kinuit...depinde de organizm. ca sa skoti koaja trebu sa klatesti urekea in apa kaldutsa ca sa se immoaie... apoi freci urekea cu unt, dupa ce vezi ca sa immuiat pui spirt la ureke.baga cercelul si nul skoate des.incearca sa kureti urekea asa cu tot cu cercelwinkingwinkingsuccess

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Pai nu trebuia sa scoti cercelul tongue

| doinisor a răspuns:

In primul rind daca cercii sint de aur nu ar trebui sa se infecteze, daca nu sint de aur sa nu ii mai bagi in urechii fiindca nu ii suportispal urechea cu rivanol si lasa sa se vinece sub nici o forma sa nu mai ii bagi in urechi

| Ioana_8202 a răspuns:

Si eu am patit asa anul trecut... mi-a curs sange si dupa o luna...pai daca gaura e facuta recent intr-o zi ti se astupa gaura sa stii...nu trebuie sa il scoti...recomandat cercel medicinal sa stea macar 15 zile fara sa il scoti...si da-te cu oximed(bioxiteracor)... e f bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi puteti spune in ce ureche se face gaura?big grinbig grinbig grinbig grinbig grin:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat l-ai lasat in ureche trebuie lasat macar o luna doua pana se obisnuieste! acum si eu mi-am facut acasa dar o ureche mia esit iar cealalta a inceput sa coaca!