| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am făcut vaccinul pfizer pentru covid acum 2 luni si de curând am rămas însărcinată.
Acum imi este teamă, e posibil ca acest vaccin sa-mi afecteze sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu pune intrebarea asta aici.
Discuta cu medicul tau de familie si cu medicul specialist daca ai dubii si intrebari.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dupa noi... niste utilizatori, si pentru linistea ta, nu o sa afecteze si totul o sa fie bine.

Dar daca vrei un raspuns mai adecvat si concret, intreaba si mergi la control la medicul specialist.

| Freya1 a răspuns:

Sa zis si la tv ca nu se intampla nimic indiferent daca erai sau ai ramas însărcinată.

| Frank51 a răspuns:

Printre efecte secundare inventate se numără
Infertilitate
Turbare
Cipare
Boli autoimune
Boli de inima
Diabet
"vaai e făcut prea repede vaccinul, cu siguranță are doar dezavantaje", gata m-am descărcat.

| Furnicuta000 a răspuns:

Atata timp cat vaccinul asta nu a fost testat pe femei insarcinate, nimeni nu stie daca afecteaza sau nu

| RobertMoon a răspuns:

S-au vaccinat și femei însărcinate in caz că nu știai, așa că nu îți face griji.

| Invictusman a răspuns:

Sub nici o forma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Absolut deloc. De ce ar afecta? Nu.

| Teo29 a răspuns:

Nu

| Dintrebare a răspuns:

Nu iti va afecta sarcina in niciun fel

| rapandula a răspuns:

Nu va fi afectat. Din contra, il va imbunatatii. Va avea conectivitate la 5G+ si conexiune a creierului la internet.

Glumesc evident! Nu-l va afecta cu nimic. Multa sanatate!