| Dyanna03_9298 a întrebat:

Mi-am luat de curand lentile de contact de vedere si am o mica problema:-s
Cand le pun nu am absolut nimic. nu ma ustura, lacrimeaza 2 secunde cand le pun atat, nu mi se inrosesc ochii, nu ma deranjeaza, nici nu le simt in ochi. in schimb cu ochiul stang vad in ceatasad nu stiu de ce. e cumva din pricina acomodarii? tin sa precizez ca la stangul am fost operata de strabism si dioptria e mai mare. Lentilele sunt de la Bausch & Lomb... Pt cei care poarta lentile. cum a fost prima data?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă oftalmologul, este nevoie de un consult.
Pa, pa.

| francesca89 a răspuns:

Pai daca nu te deranjeaza e foarte bine,daca vezi in ceata un pic,inseamna ca ti'au ramas lacrimi intre ochi si lentila, misca un pic pleoapa, isi va reveni.si eu am purtat bausch&lomb dar nu de vedere, doar cosmetice

| Raraa a răspuns:

Lentilele de contact nu sunt o solutie pentru imbunatatirea vederii, ori ochelari, ori operatie cu laser. Lentilele sunt foarte murdare si nesterilizate.De acea nu trebuie puse la ochi, vor afecta mai mult vederea.

| francesca89 a răspuns (pentru Raraa):

Sunt murdare daca le murdaresti, la nicio optica nu gasesti lentile nesterilizate! mai gandeste-te si tu inainte sa vorbesti aiurea.

| andras1234 a răspuns:

Si eu vreau sa imi iau daca vrei imi poti spune si mie mai multe despre ele?
si cati ani ai? pentru ca eu am 14 si as vrea sa imi pun ) daca vrei poti sa imi trm. mesaj big grin