| comsaa a întrebat:

Mi-am prins degetul mijlociu de la mina stinga in usa
Sa umflat foarte tare si sa invinetit
Ma doare rau
Nu stiti ce sa pun sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Varza! nu glumesc deloc! Pune o frunza de varza, leaga degetul bine incit sa tina caldura, si vei vedea rezultatul. Daca pui varza murata, efectul e si mai bun. Varza e ideala pentru umflaturi, vineteli, chiar si infectii cu puroi.

| Belciu a răspuns:

Sterge-l de mai multe oricu vata imbibata cu thuja. Mie mi-a trecut o vanataie urata in cateva ore.

| Steffu_6043 a răspuns:

Pey poti pune intr-o mica bucatica de vata niste spirt dupa care s apuy vata pe deget si s apuy un bandaj peste... si 100%% in ktv zile trece