| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am pus aparat dentar, însă pe ultimele doua masele nu mi-a pus brackeți (deci sunt 4 masele fără bracketi pe maxilar). Știți cumva de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Probabil pentru ca nu ai muscatura buna si daca ar pune de la inceput ai musca pe el si ar pica. S-ar putea sa-ti puna dupa ce se aranjeaza un pic mai binr dintii.

1 răspuns:
| Michaeel a răspuns:

Port aparat dentar de 2 anii. Mult noroc cu el happy Cel mai probabil nu ți-a pus bracketi pe cele 4 masele pentru ca sunt de lapte și trebuie scoase sau pentru ca sunt de minte.