| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am pus gene false si fix in perioada aia am răcit foarte rau si mi-a aparut conjunctivita. Ghinionul a fost ca fix la răceala s-a facut ca mi-am pus gene fir cu fir prima data. Cea de la Salon a zis ca nu a mai auzit sa i se intample unei cliente asta. Credeti ca ar putea fi de la gene sau s-a nimerit? Pe net scria doar de lentile de contact ca ar cauza. M-am trezit cu ochii lipiți si aveam secreții. Pe timpul zilei era ok. Noaptea in schimb era naspa. Ai mei zic ca este de la răceala. Dar sunt speriata ptc mi s-a intamplat fix mie sa-mi pun gene si dupa o sapt sa fac conjunctivita. Am luat picaturi cu antibiotic recomandate de medicul de familie si in 2 zile mi-a trecut. Dar 10 zile trebuie sa le pun. Voi credeti ca poate fi de la gene? SAu coincidenta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

SAU

| Nirvanaaa a răspuns:

Conjunctivita e infecțioasă, nu e de la răceală.

| AnaMariiia2405 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Poate fi si virală, de aia zic

| Nirvanaaa a răspuns (pentru AnaMariiia2405):

Eu tot zic ca ar trebui din motive de siguranța, sa schimbi salonul la care pui genele, e cam mare coincidenta. Multă sănătate!

| 4ndr33y a răspuns:

Conjunctivita infectioasa, de la mainile si instrumentele infecte ale "makeup artistului"
Nu e nicio coincidenta.

| Ka0ru a răspuns:

Probabil nu si-a curatat aia instrumentele inainte sa iti puna tie genele si poate a avut o clienta cu conjunctivita inaintea ta.