| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am schimbat acum 4 ore ochelarii si nu pot sa stiu ce au.Ametesc foarte rau cu ei si ma dor ochii.Imi sunt inegali pe nas, stau situati mult mai la dreapta.Ar trebui sa merg inapoi cu ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu stiu unde ai facut ochelarii, dar normal dupa ce se stabilesc dioptriile se pun acele lentile intr-un dispozitiv pe care trebuia sa-l porti minim 45 minute, si in functie de ce reactii ai se ajusteaza nevoilor tele.Asa ca mergi rapid cu ei inapoi. Sper sa mai ai factura si garantia.Bafta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Normal ca da, dui inapoi, dar acolo nu i ai probat? Ca doar tu ai fost nu s-a dus vecinul.

| alina2k18 a răspuns:

Da, mergi cu ei, posibil sa nu fie calibrati cum trebuie.
Medicul ti-a dat alte dioptrii de a fost nevoie sa schimbi ochelarii?

| Dennis1993 a răspuns:

Cu siguranță trebuie sa mergi înapoi cu ei. Referitor la lentile, te pot durea ochii pana te obisnuiesti cu ele. Dar rama este problema lor.