| Girly97 a întrebat:

Mi-am speriat accidental mama zilele trecute când a trecut pe la mine în cameră în timpul nopții și m-a văzut cu mâna pe gură și nas, practic riscam să mă sufoc. Speriată m-a trezit și mi-a spus ce făceam iar eu i-am spus că de câteva ori m-am trezit și eu cu mâna pe gură și nas. Nu știu de ce fac asta. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Visai ceva in timpul ăla? Daca da, e un fel de somnambulism. Faptul intresant e că au fost cazuri în care oamenii au ieșit din case și riscau sa moară accidentați de mașini sau in alte accidente, astea in timp ce dormeau.

| Girly97 explică (pentru Alverto):

Se spune ca visam in fiecare noapte dar eu rar visez. Nu cred ca visam atunci. Dar de la un moment dat am inceput sa ma trezesc si sa observ ca o mana imi acopera gura si nasul destul de bine incat ca imi putea ingreuna respiratia.