| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au aparut acum cateva zile niste bubite mici pe aproape tot corpul ( spate, piept, brate ) apar foarte multe si ma mananca, mi-au aparut asa peste noapte apoi mi-au mai trecut iar azi au inceput iar sa-mi apara la fel de brusc si la fel de multe. Aveti idee ce ar putea fi? A mai patit cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O reacție alergică, o cură de dezintoxicare recomandată și un control la medic.
Provizoriu poți lua alerid o pastilă pe zi dacă te mănâncă.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ar putea fi varicela. IMPORTANT e sa nu scarpini.Mergi la doctor.

| Nick2012 a răspuns:

Ai pojari sad du-te la doctor/iţă cel mai bine să vadă el/ea ce ai mai exact happy big grin
Dai fundă? happy

| Nick2012 a răspuns (pentru Nick2012):

Sau cred că e varicelă scuze le mai încurc happy

| onlyagirl a răspuns:

Varicela.pojara.rubeola/rujeola...sau poate fi scabie:-s..doctorul iti poate spune. fuguta la el! sa te faci bine:*

| TheoP a răspuns:

Mergi la doctor! Ai pojar sau varicela ori esti alergica la ceva, fratele meu a patit la fel si era alergic, eu aveam varicela

| bunjy a răspuns:

Da eu este un inceput de bubat sau o alergie... funda?

| raluca505 a răspuns:

Trebuie sa fie varicela am facut cand eram mica mi-au aparut bubite mici pe tot corpul nu ai voie sa faci baie sau sa iesi afara nu ai voie nici sa te scarpini deoarece dureaza doar o saptamana si e bine pentru a purta rosu si e bine cum spu crede-ma sunt doctor

| Glavan_Ana_1999 a răspuns:

Ai pisica acasa? sau ceva din animale?
Caci daca da aceasta poate fi 90% de la ei.Am doua prietene care au pisica acasa si au avut aceeasi istorie ca a ta.Aceasta este de la puricii animalelor, ei te maninica )) si iti cauzeaza aceste bube))