| Rj a întrebat:

Mi-au aparut de ieri niste bubite mici si rosii pe maini si pe picioare. S-ar putea sa fie varicela? Peste 6 zile plec la mare si numa' de varicela nu am nevoie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Daca nu ai mai avut varicela pana acum este ori asta ori ai mancat ceva vechi.da-ti cu mixtura si pudra de talc.Bafta!

| Ziiziii a răspuns:

Pai daca pana acum nu ai avut poate fi

| Alinuu24 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Poate este vreo intoxicatie... poate ai mancat ceva ce nu ti-a prins bine.Mai astepta un pic, vreo 2 3 zile, daca nu trece du-te la medic.El va stie ce ai happy.

| TikTok33 a răspuns:

Daca nu ai facut pana acum si daca te mananca.da e varicela.Iar daca nu poate ai facut alergie la ceva...

| Capsunnica a răspuns:

Ma indoiesc sa fie varicela.probabil e o iritatie cauzata de transpiratie si caldura.de la varicela faci febra si ai stari de greata.dar daca ai ghinionul sa fie chiar varicela, va trebui sa stai intr'o camera, izolata, aproximativ 2 saptamani