| MissFashionPrincess a întrebat:

Mi-au iesit niste bubite pe picioare (gen piscatura de tantar), care ma mananca ingrozitor. Imi ies tot mai multe, in special in partea de jos a piciorului. Stie cineva de la ce se trag? :-s Animale de casa nu am, deci nu poate fi vorba de piscaturi de purici.

Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Parerea mea e ca ai o ciuperca, du-te la dermatolog daca e o ciuperca se vindeca f repede si usor cu niste pastile si crema pentru mancarime dar trebuie tratata

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Raspunsul lui beatrice e foarte bun happy Eu am si o bubita pe limba si mama tot asa mi-a zis. si a msi pep icior deci e ceva care ai mancat acru? Sau ceva care nu ti-a placut? Asteapta sa treacawinking

| Sisi0748 a răspuns:

Buna! Este posibil sa fie o iritatie, daca ai mancat ceva vechi sau care nu iti prieste, mergi la farmacie si cere un unguent!

| mihail27 a răspuns:

Incearca sa nu te mai scarpini si iti vor disparea in cateva ore.

| angie27 a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceste bubite o data, dar nu-ti pot spune de la ce sa trag pentru ca depinde. La mine a fost o reactie alergica (mi-au iesit doar pe un picior) sau cel putin asa a zis dermatologul. Eu iti sugerez sa te duci la un doctorul de familie si daca e cazul el te va trimite unde e necesar. Oricum, mie mi-au trecut cu o crema pe baza de lapte de la farmacie. De asemenea, dermatologul mi-a sugerat sa port pantaloni mai largi pana imi trec, asa ca poate e bine sa porti si tu. Sper ca te-am ajutat.