| TruLove a întrebat:

Mi.au spus la doctor k am crapaturile de la stomac.mi.a dat o crema cu aloe vera si sa beau ceai de musetel zilnic. Stiti cat costa o analiza la secretia vaginala? Fak analize la sange si a zis sa zic la laborator si de examen l secretie, ce treaba are laboratorul cu ginecologia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TruLove explică:

In urma cu jumatate de an in colturile gurii mi-a aparut cate o crapatura(priviti poza), doctora prima data a spus ca e o lipsa de vitamina b 2, am luat magneziu, am luat vitamina c..fiole cu fier..nimic,am dat cu crema de galbenele, rostopasca, NIMIC!
Azi am fost iar la medic, mi-a zis ca e de la stomac, mai mereu sunt constipata apoi brusc am diaree..nu maai stiu ce sa fac sa scap de aceste crapaturi, sunt ff inestetice, nu ma ustura deloc dar nu-mi place ca sunt acolo! Acum am luat de la farmacie o crema cu aloe vera si acid hialuronic...nu mai am nicio speranta ca o sa treaca!
Joi voi face analize la sange, mi-a zis medicul sa spun doamnei de la laborator ai de o analiza la secretia vaginala, ce treaba are laboratorul cu ginecologia?
Nu mai stiu ce sa fac, nu mai pot de nervi! ...va rog mult daca stiti spuneti-mi!

| georgi91 a răspuns (pentru TruLove):

Nu m-am confruntat niciodata cu o problema de genul acesta, dar daca este o problema de mai bine de 6 luni si inca nu te-au diagnosticat, poate ai dat de niste doctori incompetenti. Daca tot nu scapi, ar trebui sa-ti refaci analizele in alta parte si sa mergi la un alt doctor. Inca o chestie, nu stiu daca are vreo legatura cu problema pe care o ai tu, dar mi am adus aminte ce a patit un verisor, acum doi ani. Avea in coltul gurii niste crapaturi, semana cu herpesc, dar cica nu era herpes, a fost matusa mea la dermatolog cu el si i-a dat o crema care in general se foloseste pentru tratarea candidozei vaginale...scria mare si pe cutie ca este pentru candidoza... am fost surprinsa sa aflu ca unui copil de doi ani i-a dat o astfel de crema pentru o bubita pe care o avea la gurita, dar a fost buna si nu a mai avut nici o problema. multa sanatate! Iti tin pumnii ca totul sa fie bine!

| TruLove explică:

Uitati-va la pozele astea http://i57.tinypic.com/24pflgh.jpg

| georgi91 a răspuns:

Analizele la secretie costa in jur de 60 de lei!