| anonim_4396 a întrebat:

Mi-i s-a ingrosat pielea de la degetele de la picioare parca ar fi smirghel iar intre degete am exfoliatii ale pielii oare ce s-ar putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu cred ca ai lipsa de vitamia A, cumparati-o de la farmacie si da-te cu ea pe piele.Bea lapte, mananca fructe si evita statul in picioare si sotesete care te fac sa stranspiri.

| Contrast a răspuns:

Sa mergi la un dermatolog, ai dezvoltat o exema micotica.

| laura_8904 a răspuns:

Buna cand mi se intampla asa ceva eu folosesc piatra ponce se gaseste in magazine (imposibil sa nu gasesti)si indepartezi cu ea celulele moarte e foarte eficienta(apropo trebuie sa stai inainte cateva min in apa calda)iar apoi aplici ulei de masline si iti iei niste sosete si lasi uleiul sa intre in piele peste noapte iti recomand ulei de masline fiindca asta folosesc si da rezultate dar daca nu ai foloseste o crema hidratanta hope it helps:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crema hidratanta cu musetel.