| TheHobbitHere a întrebat:

Mi s-a desprins acea sarma de pe ultimul bracket este grav? Trebuie sa merg peste 1 saptamana sa mi i stranga.
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca vezi ca iti iese de pe sarma, ai grija sa nu-l inghiti (daca iti iese, il pastrezi si cand mergi la stomatolog ti-l lipeste)
Daca iti iese de tot, si ramane locul cu sarma liber, ai grija sa nu mananci in partea aia ca se rupe arcul.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a rupt arcul (sarma)?

| TheHobbitHere explică:

Nu, doar s-a desprins de pe ultimul bracket

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este grav, oricum o saptamana nu face mare diferenta, mai ales ca este ultimul bracket.
Totusi, daca vrei, poti sa-ti suni ortodontul poate te cheama sa ti-l lipeasca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheHobbitHere):

Pai, daca vezi ca iti iese de pe sarma, ai grija sa nu-l inghiti (daca iti iese, il pastrezi si cand mergi la stomatolog ti-l lipeste)
Daca iti iese de tot, si ramane locul cu sarma liber, ai grija sa nu mananci in partea aia ca se rupe arcul.

| TheHobbitHere explică:

Nu mi s-a desprins bracket-ul, doar s-a desdacut so a iesit arcul.

| TheHobbitHere explică:

Desfacut*, si* scuze