| K1ndeR10 a întrebat:

Mi s-a umflat ceva sub limba, stie cineva ce este?
https://postimg.org/image/gh7oegjm1/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sparge aia cu un ac si filmeaza, ar fi tare

| CezaraEM a răspuns:

Cel mai indicat si sigur este un doctor, el sau ea va stii ce sa iti spuna si ce tratament sa faci pentru a scapa de asa ceva!
Nu incerca acasa sa faci ceva, s-ar putea inrautati situatia si va fi dureros pentru tine!
Totusi, incearca sa te dai cu Tinctura de Propolis, e foarte buna si nu face rau! Eu asa folosesc de obicei la gingii sau afte...
Succes! Si fara teama de doctor! Nu e nimic grav!

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Coite?

| Ripley a răspuns:

Incearca sa ai o igiena a gurii buna. Sa te speli pe dinti cat de des.
Nu cred ca e ceva serios, daca nu dispare in cateva zile, mergi la un doctor. Apropo, te si doare, deranjeaza in vreun fel?

| K1ndeR10 explică (pentru Ripley):

Nu, nu doare, doar acum am observat si eu acea chestie.

| Ripley a răspuns (pentru K1ndeR10):

Urmareste-o in continuare si daca se face mai mare sau daca incepe sa doara / deranjeze, du-te la doctor.

| MedRex a răspuns:

Daca nu doare, nu este inflamat sau nu exista alte semne e posibil sa fie un sialolit (calcul salivar, sau mai popular spus piatra in glanda salivara).
Mergi la medicul stomatolog - el te poate indruma ori catre un chirurg OMF/CMF sau iti rezolva problema in cabinet direct. Daca nu este un sialolit, oricum va trebui sa vezi un chirurg OMF/CMF.

| justanotheralien a răspuns:

Mergi mai bine la un medic pentru a primii explicatii, pe internet nu toti sunt specialisti.