| Stelistu2012 a întrebat:

Mi s-a umflat fata de 3 zile, de 2 zile iau antibiotice, dar inca e tot umflata, ce as putea face sa ca se dezumfle mai repede? Daca tin gheata se dezumfla?
Ps: nu ma doare maseaua

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mergi la un alergolog, posibil sa fie vorba de o alergie

| iulian1302 a răspuns:

Buna! A-si vrea sa incep prin a-ti spune ca poate fii vorba despre o reactie adversa a unui medicament( asta in cazul in care ai luat ceva medicamente inainte sa ti-se umfle fata) sau poate fii mai de graba vorba despre o alergie. Daca este vorba despre o alergie atunci iti trebuie administrate medicamente antialergice gen Zenaro/Alerid/Aerius, etc(unul nu toate). Nu iti recomand sa iei antibiotice fara acordul medicului deoarece in unele cazuri fac mai mult rau decat bine. Apropo ce antibiotice iei? Recomandarea mea este sa mergi la un un medic pentru consult de specialitate si tratament( medicul de familie).