| Adiiiiiiiiii a întrebat:

Mi se afecteaza cumva sanatatea daca fumez tigari? Fumez maxim 6 pe zi. Si e impropriu spus "fumez" ca eu doar le pufai. Trag fumul in gura si il scot imediat.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Afecteaza sanatatea bucala!
winking

| Radeas1 a răspuns:

Nu asculta pe nimeni de aici. E ca si cum l-ai trage in piept. Eu abia m-am lasat. Cu cat fumezi mai mult, respiratia e mai grea si cand tusesti iti curge ceva ca o flegma din gat si incet incet, nu mai poti respira sau faci cancer...

| Eclipse a răspuns:

Oricine stie ca fumatul dauneaza sanatatii, iar in cazul tau daca pufai nu e bine fiindca iti afecteaza gatul [traheea din cate imi aduc aminte] asa ca lasa-te de fumat ca nu este bine, cand aud pe majoritatea ca " vai nu ma pot lasa de fumat" este o prostie sincer, si eu am fumat si cand am spus ca nu mai fumez apoi nu am mai fumat deloc, si nu le duc dorul sa stii. Bafta!

| Lorenuta2000 a răspuns:

Tot iti afecteaza sanatateasad oricum, e mai bine sa nu risti

| thegeaba a răspuns:

Da, iti afecteaza. Poti avea diverse probleme cu diverse organe din cauza tutunului, de la blocaje la cancer.
Pentru a evita distrugerea plamanului fumeaza maxim 5 tigari pe zi. La ''doza'' asta plamanul are timp sa se curate.

| Mariiam a răspuns:

Dacă le pufăi ai mai mare şanse să faci cancer în gât decât dacă le tragi în piept. Pufăitul nu e absolut deloc sănătos, şi-apoi atunci de ce îţi mai cumperi ţigări? Adevărata plăcere a unei ţigări e când o tragi în piept cu poftă. Totuşi, mai sănătos e să nu fumezi deloc. Eu fumez de aproape 6 ani din păcate, şi la început am cheltuit o grămadă de bani pe ţigări pe care doar le-am pufăit.

| Anonymous00 a răspuns:

Tot are ceva daca fumezi 6 pe zi e chiar foarte mult