| georgy_7464 a întrebat:

Mi se infunda urechile dintr-o data si imi tiuie si imi simt capul greu. Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| dy a răspuns:

Asa cum descri, pare sa fie o modificare de tensiune arteriala, asa ca verific-o atunci cand n-ai simptome si atunci cand apar simptomele!

| machupicchu a răspuns:

Infundarea urechilor poate avea drept cauza o problema ORL.
Tiuiturile pot fi din cauza unei proaste circulatii a sangelui catre creier. Dar simptomele pot fi comune si altor afectiuni, fapt care ar trebui sa te determine sa mergi la un control medical urgent si sa explici toate simptomele ce le ai in prezent, nu numai cele 2 scrise.

| mami a răspuns:

Poate sa fie vorba de hipertensiune arteriala
mergi la medic si verifica-ti tensiunea

Alte răspunsuri
| Gabystelistu95 a răspuns:

1. Daca ai urechile infundate si ai dureri de cap incearca sa mergi la un medic sa verifice daca nu ai infectie, daca nu ai are o seringa imensa cu care te desfunda imediat.
2. Daca ai si dureri de cap du-te la un medic sa iti inlature suspiciunile, insa o sa vezi ca daca o sa contiunui asa o sa tot ai nevoie sa mergi pentru fiecare simptom si sunt o multime.

| Alex >D a răspuns:

Din cauza caldurii... incearca sa eviti contactul direct cu soarele. bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Posibil o tensiune intracraniană.
Consultă un medic cardiolog pentru investigații amănunțite, tomografie craniană și tratament corespunzător afecțiunii.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru mi se intampla si mie. tensiunea e de vina pentru ca o data aveam 14 o data 10.si eu trebuie sa merg la un consult urgentcrying

| cory a răspuns:

Probleme cu tensiunea