| Andrei200202 a întrebat:

Mirosul neplăcut al gurii se poate datora unor carii la masele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista, in farmacii, un spray care neutralizeaza mirosul urat al gurii, indiferent de cauza. Se numeste CB12 si e foarte eficient.

| lpavel a răspuns:

Da, si unor carii dar si unor probleme de stomac caruia nu ai ce face! A consuma apa cat mai des sau a clati gura cat mai des cu apa ameleoreaza cat de cat mirosul urat! Am si eu un cunoscut, orice face tot ii miroase gura a rahat... laughing si nu are carii laughing

| lorena66 a răspuns:

Da, ține de cat de bine iti ingrijesti cavitatea bucală. Mirosul poate aparea daca ai carii, sau o animita boala. Incearca sa te speli de cel putin 3 ori pe zi. Nu recomand pasta de dinti, e nesanatoasa, mai degraba bicarbonatul — inalbeste dintii si ajuta la disparitia mirosului urât din gura. Sper ca te am ajutat! O seara frumoasa!