| Marii a întrebat:

Miscarea de dimineata se face inainte sau dupa micul dejun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Orice fel de exercitii fizice se fac inainte de masa, niciodata nu se fac cu burta plina.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Miscarile fizice de relaxare trebuie efectuate inainte de masa.

| Vizitiul a răspuns:

Inainte de micul dejun. Iti dai seama ca nu-i indicat sa faci miscare dupa ce mananci, e indicat sa stai relexat o jumatate de ora, sa nu faci niciun fel de efort fizic.

| mystik a răspuns:

Buna, se face inainte de micul dejun si dupa ce o faci nu se maninka timp de doua ore.

| Jane a răspuns:

E bine sa faci gimnastica de dimineata inainte de micul dejun, chiar dupa ce te trezesti, pentru a te inviora si a-ti face ziua mai placuta.

| brosu a răspuns:

Cel mai bine este sĂ o faci după ce te trezeşti, înainte de micul dejun, până faci duşul după mişcare organismul se relaxează, ficatul în special şi se poate servi micul dejun.