| StayChill a întrebat:

(mult de citit) Hey! Am avut un vis oribil!
Am visat ca am murit (nu stiu cum, dar aveam impresia ca am ales sa mor eu in locul altcuiva) si m-am trezit in,,Rai", care arata exact ca lumea reala, dar toata lumea era vesela, politicoasa, placuta, toti radeau, vorbeau etc. Exista un fel de sala cu mese si persoane gen ospatari sau muncitori, si un fel de bucatarie unde nu se prepara nimic. La un moment dat, mi-am amintit de mama si am intrebat o persoana cum ii pot face pe oameni sa ma vada (eram constienta ca i-as vizita sub forma de fantoma). Mi-a spus ca trebuie sa merg la un tunel anume. Dupa am intrebat cum ii pot face pe oameni sa ma auda si mi-a spus ca persoana cu care vreau sa vorbesc trebuie sa ma astepte o zi intreaga. Am mers la un fel de tunel (care dupa parerea mea arata ca o parcare auto), am fost orbita de o lumina puternica si m-am trezit. M-am trezit cu sentimentul ca sunt blocata in propriul corp, ca trupul meu este inutil, ca numai acolo e lumea reala, pe scurt am realizat cat de scurta si inutila este viata.
Ce inseamna toate astea? Fara raspunsuri gen,, Este doar un vis, nu inseamna nimic."
Funda, vot, etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

"Fara raspunsuri gen,, Este doar un vis, nu inseamna nimic.''", mno, pai inventeaza tu semnificatii pentru ca viselele sunt doar informatii pe care le detii, amestecate de creier, totul e din trecut, oameni, situatii, idei pe care le-ai strans cumva.

| PedoBarbie a răspuns:

Un simplu vis.

| Rakanishuu a răspuns:

Ceva de genu mi se intamplase si mie cand eram mai mica. laughing) Si am luat-o ca atare si tot nu s-a intamplat nimic.
De fapt am inceput sa fiu mai buna cu oameni, o perioada scurta laughing) Deci stai chill, nu e decat rodul mintii tale in urma unei zile obositoare probabil.winking

Răspuns utilizator avertizat
| Th3Unknown a răspuns:

Acelasi lucru am visat si eu. Eram pe o naveta si deodata s-a dat stare de urgenta si m-am ascuns cu prietenii intr-un compartiment dar pana la urma au venit niste fiinte stranii, mai degraba roboti, si ne-au lichidat pe toti de acolo, eu fiind ultimul. Apoi am avut o senzatie ciudata, de eliberare si parca treceam prin un tunel, apoi s-a facut lumina. Nu am apucat sa simt vreo durere si totul a fost fara intrerupere. Apoi am deschis ochii si eram intr-un loc la fel cum ai povestit si tu, ca in "Rai", unde "arata exact ca lumea reala, dar toata lumea era vesela, politicoasa, placuta, toti radeau, vorbeau etc." Exact la fel. Si de asemenea "exista un fel de sala cu mese si persoane gen ospatari sau muncitori, si un fel de bucatarie unde nu se prepara nimic". Numai ca, acolo i-am intalnit pe ceilalti prieteni care murisera dupa atacul ala, si eram toti veseli si povesteam cum s-a intamplat. Eu radeam si ma amuzam ca acea creatura parca se blocase la mine, nu putea sa mai traga, iar atunci eu i-am aratat acel semn obscen cu degetul mijlociu, si apoi am inchis ochii si s-a terminat. Si era o atmosfera foarte faina acolo "sus". Toti erau fericiti, binedispusi. Iar cine dorea se putea intoarce intr-o noua viata pe Pamant. A fost un vis foarte ciudat dar nu pot sa zic ca a fost oribil, chiar mi-a placut "sa mor" laughing Nici eu nu stiu ce ar putea sa insemne. Poate adevarulthinking God knows.

| nimeniooda a răspuns:

Viata chiar e scurta si intr-un fel inutila, pentru ca ne nastem ca sa murim si tot asa, dar totusi merita sa traim pentru ca traim tot, cum sa zic..trebuie sa iubim,sa radem,sa plangem,sa ne jucam,sa cunoastemSi apoi murim si asta e, dar merita, nu trebuie sa te gandesti ca mori adica ceva in sensul, te nasti, plangi ca trebuie sa mori si uiti sa traiesti...nu are sens happySi eu ma simt uneori ca si tine, dar peste zii imi trece si realizez ce importanta si frumoasa e viata happyAdica ce rost are sa traiesti? Dar nu te-ai intrebat ce rost are sa mori? sper ca te-am ajutat :* happy