| anonim_4396 a întrebat:

Neata.
De săptămână trecuta cam așa mi-am dereglat somnu'ca am avut practică dimineața și nu eram obișnuit cu asta și acum dorm foarte târziu dimineața, chiar la 6-7 ce sa fac?
Am încercat să beau lapte cald, niciun răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Încearcă bio melatonina de la farmacie sau Nervocalmin Somn Ușor tot de acolo.Sunt naturiste.Melatonina e hormonul natural al somnului de exemplu.

| Violleta2022 a răspuns:

Impune-ti sa mergi in pat la culcare la 10, cel mai tarziu si sa nu te ridici de acolo, pana nu adormi.
Telefonu, televizorul si computerul stau inchise de la ora9, da, cu 1 ora inainet de culcare, ca sa-ti linistesti creierul.
Citeste o carte inainte de culcare si vei vedea ca nu-ti ia mai mult de jumatate de ora, sa adormi.
Dar sub nici o forma NU ai voie sa o citesti de pe telefon. Contactul cu un ecran electronic iti alunga somnul.

| Osneros a răspuns:

Fa ceva ce te plictiseste enorm si o sa vezi ca adormi in timp scurt.