| Secret5 a întrebat:

Nepoata mea are limbrici, imi puteți spune ce ar trebui sa facă sa scape de ei? Fără pastile de la farmacie ca nu le suporta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnaCST123456789 a răspuns:

Există la plafare un sirop numit Nikvorm..care este pentru paraziți intestinali..este un tratament.cel de la plafar o să vă poată spune mai multe...sau găsiți pe net. sper că v-am fost de foloslaughing

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Usturoi,fara lapte, dulciuri

| LPCTSTR a răspuns:

Zii plodului să-nghită pumnu' de pastile că s-ajunge la lucruri mai mari odată ce ouăle ies din ea.
Also, leacurile băbești nu prea dau rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să evite produsele lactate (cel puțin pană dispar acei limbrici) să consume semințe de dovleac, să aibă grijă cu igiena etc mai multe informații aici
https://www.mamica.ro/limbrici/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xdddd

| Ionut58282856 a răspuns:

Ia rupe tu pastila aia si dale pe bucati, daca nu ai fost la medic cu ea, mergi

| mistret25 a răspuns:

Ar putea sa încerce sa mănânce usturoi.Acesta ucide limbricii