| valoaresitalent a întrebat:

No, sunt cam slaba am 13 ani si 45 kg.Ce sa fac ca sa ma mai ingras ca am arderile foarte mari si daca mananc ceva se digera extrem de repede. Idei ca sa ma ingras,voi astia ma grasuti, ce mancati ca sa va mentineti,, in forma"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Era mai important sa ne fi spus ce inaltime ai. Nu te grabi sa te ingrasi, pe masura ce inaintezi in varsta metabolismul tau incetineste si vei incepe sa pui greutate de care nu vei sti cum sa scapi. Deocamdata bucura-te ca esti asa happy O sa pui oricum un pic pe tine peste 2-3 ani cand vine vremea baietilor, si o sa arati bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
posibil asa sa iti fie organismul, dar totusi mergi la medic pentru a vedea daca este tot in regula.
O zi buna.

| Teardrop a răspuns:

Cică "voi ăştia grăsuţi ce mâncaţi?"laughing)))))
Doamne...tocmai tu ai zis că ai arderile foarte rapide. Persoanele mai grăsuţe (nu obeze) mănâncă probabil la fel ca tine, doar că au arderile mai lente.

N-ai ce face, decât să consulţi un nutriţionist.

| Anonimaaaa10 a răspuns:

What? Eu am 12 ani si am 28-29 kg. sad