| Choasmakerangel a întrebat:

Noaptea trecuta cand m-am bagat in pat sa ma culc pe la 23:00, facusem putina febra si dupa a inceput sa ma doara putin in piept dupa a inceput spatele si mana stanga sa ma doara super rau.De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Toti ne imaginam ca daca durerea in piept si cu mana stanga ne ducem cu gandul la durerile de inima, in schimb daca nu ai nici o problema cardiaca, te stii apt sanatos in aceasta parte, nu ai de ce sa iti faci griji. O durere de inima nu tine doar cu durerea de piept si mana, apar si alte simptome mult mai grave.
Durerea pe care o ai vine de piept, trebuie sa te prezinti la medicul tau de familie pentru prescrierea unor medicamente pentru alinarea durerii. Asa am avut si eu astfel de durere
impreuna probleme de respiratie, cu toate ca mi s-a recomandat Ibu400 (medicament nemtesc, posibil in Romania sa fie cu alta denumire), durere care mi-a trecut cam intr-o saptamana, desi medicul iti spune daca nu trece dupa 3-4 zile sa trebuie prezinti iar. Desi eu nu am facut-o, la mine avand si un stres prin care trec si mi-a trecut. Cand apare febra, corpul te anunta ca ai capatat un virus, deci, posibil sa fi racit, chiar daca restul semnelor nu au aparut inca. Mergi la medic si acesta te va rezolva.

Sanatate!

1 răspuns:
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Febra poate indica că ai răcit, dar durerea în piept, spatele și mâna pot fi reacția organismului la un efort fizic mare pe fond de stres sau efort susținut fără antrenament în prealabil.