| frum a întrebat:

Nu am ambitie sa slabesc!
Si trebuie macar 15kg.
Nu ma mai suport.
Arat urat.
Nu mai am haine bune.
Ma simt obosita si transpirata.
Dar NU AM ambitie sa ma apuc de sport si de regim.
Va implor, ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

SI ce sa facem, sa slabim noi in locu tau? nu se poate.Eu am dat jos mai mult de 15 kg si sunt barbat.AM avut undeva la 125, si acu am 97... Deci greu, dar se poate.

| RAY a răspuns:

Cate kg ai si inaltime? am multe sa iti povestesc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți-am transmis prin biocâmp de la distanță niște ambiție de la mine.
După ce te speli de transpirație, de mâine o să reușești.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa incepi prin a bea mai multa apa, ajuta sa nu iti mai fie foame.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dieta total vegetariana ar fi o soluție.Plus mersul pe jos, dar repede.
Eu sunt vegetariana total. Pot manca cat de mult si nu ma îngraș. Este adevărat, fac mișcare zilnic si efort.

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Pai desigur ca poti manca cat de mult,calorile din legume,fructe sunt foarte putine in comparatie cu fast food, patiserie, dulciuri, mezeluri, trebuie sa consumi vreo 10 kg de morcovi ca sa ai energie pentru toata ziua sau vreo 20 de kg de mere, cine face asta, nimeni, e logic ca legumele mai ales pot fii consumate fara limita cate vrei tu si fructele bogate in zeama

| Digikey a răspuns:

Mai bina mananca ceva sa nu ti se faca foame cand tastezi.

| Sonia822 a răspuns:

Daca ai in talie intre 76 si 116, stiu pe cineva care vinde corsete profesionale, pentru slabit. E 950 ron bucata, dar da rezultate, sunt ca cele din anii 1500, cu snur in spate, si tragi pana faci talia de viespe.
Daca n-ai acesti bani, o varianta ar fi sa iei niste gantere de 2 kg, si sa lucrezi zilnic in casa cu ele. Costa 50 ron. Pt fund e una speciala, la decathlon, la 50 ron bucata (GANTERĂ KETTLEBELL 4KG DOMYOS) Daca ai astea 3, e perfect pentru iarna, nu e nevoie sa mergi la sala. Lucrezi la inceput putin, apoi mai mult, si in o luna deja vezi rezultate.
Inainte de somn dizolva jumatate de linguritade bicarbonat de sodiu in o cana cu apa, si bea-o, ca taie pofta de mancare. Bea multe ceaiuuri, de la fares, ca n-au chimicale. Un litru pe zi, sa ai mereu stomacul plin cu ceai, ca sa nu-ti fie foame. O sa te pisi des happy Ai o problema nerezolvata, d-aia te-ai ingrasat, mananci comvulsiv. Daca se rezolva problema, slabesti. Poti sa te mai gandesti ca vine vara, ca sa ai un iubit- ala te vrea slaba. TV-ul a stricat poporul cu televizorul, te vrea ca acolo happy Se slabeste din timp, apuca-te de acum, 2 kg pe luna, daca nu poti mai mult. 2 kg tot e bine. Alimentatia e f importanta, trebuie sa mananci cat mai putin, nu manca noaptea, renunta la dulciuri cat piti de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ajutor vrei daca tu nu ai ambitie? Inseamna ca nu iti doresti cu adevarat sa slabesti. Nu sport, nu regim... atunci cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie mi in privat ca te ajut eu cu sfaturi și cum am slăbit eu fata

| Killa3463 a răspuns:

Dacă nu ai ambiție va fi greu, poți încerca operație! Încearcă totuși sa te motivezi și vei reuși!