| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg ce e cu mine, dar e putin ciudat faptul la am aproape 70 de kg (sunt fata) si 1.71 inaltime si,cu toate astea,port marimea M (uneori S) la haine. Mentionez ca am masa musculara foarte dezvoltata, dar tot mi se pare ciudat sa ma 68-69 de kg,din timp ce arat cam de 62, maxim 64. Va rog,nu radeti, dar nu stiu care ar putea fi explicatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca trebuie sa folosesti alt cantar.

| vocea a răspuns:

Ai oase grele Anonim.

| andreia67 a răspuns (pentru vocea):

Stii ce putin cantareste scheletul din total? La mine imi spune ca am 4.2kg din circa 73.5kg si tot am oase grele intervalul dat de ei este de 3.4-3.8kg. Pentru comparatie masa musculara e de 47.2 kg si grasimea 22.7kg.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

M si S e tot ce poate fi mai relativ pe lumea asta. Din ce spui tu esti marimea europeana/germana 40 ceea ce corespunde cu ce zici tu. Explicatia ti-ai dat-o singura, muschii cantaresc mai mult decat grasimea si probabil ai si o constitutie mai robusta deci un schelet mai greu. Daca ti-ai face o "cantarire inteligenta" ai vedea treaba asta in clar. Nu ai nicio problema, esti chiar foarte bine asa.

| AdiZone a răspuns:

Oasele grele :3