| anonim_4396 a întrebat:

Nu m-am simtit asa niciodata.
Am racit cica, primele 3 zile am avut febra si imi curgea nasul. Apoi mi-a trecut febra si nasul si am inceput sa am tuse seaca timp de 2 zile.
Mi-a disparut tusea si a revenit un pic starea febrila, fara pofta de mancare si mirosul a disparut complet.
Ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E destul de amuzant cum suntem de 2 ani intr-o pandemie a carei boala are ca principale simptome tusea, febra si in special pierderea mirosului si gustului si apar intrebari de genul.

Ce ai zice de un test?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Eh, nu ma asteptam sa ajunga si la mine covidellaughing Eh totusi e nasol, nu-i doresc nimanui.
Te distruge psihic mai degraba.
Eu am facut test, dar nu stiu daca l-am facut cum trebuie, mi-a iesit negativ, dar mi se pare ciudat cu testele astea, adica daca chiar spun 100%?

| Lukasssz a răspuns:

Covid19 has joined the chat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact asa aproape s-a manifestat și la mine!, doar ca o durat tusea o zi, și tuseam rar, apoi din nou febra o revenit și scurgerile nazale.
Avem sistemul imunitar slăbit de aia are recurenta răceală; eu am luat parasinus și imediat mam simțit mai bine.
Eu nu am avut probleme cu mirosul, dar prima zi am avut frisoane serioase, apoi după ce am luat a treia pastila de parasinus și m-am pus în pat mi-am mai revenit.
Și vremea joaca un rol schimbările bruște /drastice de temperatura.
Ia magneziu, zinc și vitamina C., și te vei simți mai bine. Consuma multe ceaiuri calde /supe /ciorbe cu legume și te vei face bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti un test de Covid si vezi atunci ce ai, daca ai.

| Anti0000 a răspuns:

Coviduț