| Miruna11111 a întrebat:

Nu ma simt bine deloc iar mama mea nu crede. Nu pot sa merg așa la scoala. Cum pot să o conving pe mama sa ma lase măcar inca o zi acasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Mergi la medic si ii aduci adeverinta medicala de la un specialist, care constata ca suferi de o boala. Daca esti in depresie sau suferi de anxietate si asta poate fi un motiv temporar de a sta in concediu o perioada. Nu te baza pe asta ca vei continua asa la nesfarsit. Tot ce faci o faci pentru tine si viitorul tau. Medicul care te va diagnostica, iti va da si un tratament pe care sa l urmezi, medicamente care iti vor ameliora starea proasta de spirit pentru a putea functiona mai bine la scoala.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ai lenevită.

| DaniTDCI a răspuns:

Pai ii spui ce te doare/de ce suferi.