| Whitesnake99 a întrebat:

Nu mai am pofta de mancare deloc, pot sa stau bine mersi cu o masa pe zi. M-am lasat de sport la finalul verii, atunci mancam 4-5 mese pe zi. de atunci am slabit 5-6 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

In primul rand ca nu ai formulat bine, aceasta e o afirmatie nu o intrebare. in al doi-lea rand daca vrei iar sa ai pofta de mancare poti incerca minimartienii sau cavit, incearca sa mananci macar putin pana se mai obisnuieste stomacul cu mai multe mese, mananci fortat cate putin si in fiecare saptamana incerci putin mai mult

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Felicitari, dar noi nu am intrebat cum putem slabi. Vezi pe alte strazi.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar daca vezi ca situatia continua mergi sa-ti faci un set de analize, cu bilet de trimitere si pe gratis daca nu stai bine financiar. Fiindca am avut o cunostinta care slabea si nu avea pofta de mancare, eram chiar invidioasa pe ea, sa afle dupa jum.de an ca avea cancer. Orice afectiune fara un motiv sigur, daca persista, consulta un doctor, stiu ca sunt incomozi, nu fac parte din rutina noastra si trebuie sa stai la cozi, dar comoditatea ne poate costa mult.

| urseyul a răspuns:

Cu o singura masa pe zi este de inteleg motivul pentru care tu ai slabit, lipsa poftei tale de mancare poate avea mai multe cauze, ca de exemplu, nivelul de efort pe care il depui zilnic, daca ai o viata sedentara atunci mai mult de 1 masa si ceva gustari pe zi nu o sa reusesti. Iti recomand sa te reapuci de execiti fizice si poti cumpara un sirop care stimuleaza pofta de mancare!